Spotkanie pomiędzy Borussia Monchengladbach oraz FC Augsburg na obiekcie BORUSSIA-PARK - wynik końcowy 1-2

W dniu 21 stycznia 2024 roku odbył się mecz pomiędzy drużynami Borussia Monchengladbach i FC Augsburg w ramach 18. kolejki Bundesligi. Mecz rozegrany został na BORUSSIA-PARK, a zwycięstwo odnieśli goście, pokonując gospodarzy wynikiem 2:1. Wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Borussii Monchengladbach 1:0, jednak druga połowa przyniosła zwrot akcji na korzyść FC Augsburg.

Mecz pomiędzy drużynami: Borussia Monchengladbach przeciwko FC Augsburg

Data i godzina meczu: 21 styczeń 2024, 16:30

Liga: Bundesliga, Kolejka: 18

Miejsce rozgrywki: BORUSSIA-PARK

Sędzia Główny: Michael Petersen

Sprawozdanie z meczu

To był mecz pełen emocji na BORUSSIA-PARK, gdzie gospodarze zmierzyli się z drużyną FC Augsburg. Zarówno kibice, jak i zawodnicy oczekiwali zaciętej rywalizacji, a piłkarska uczta była dostarczona.

Gospodarze rozpoczęli mecz z dużym zaangażowaniem i już w 26. minucie J. Siebatcheu strzelił gola, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Borussia Monchengladbach utrzymywała inicjatywę do przerwy, a kibice byli podekscytowani perspektywą kolejnych bramek.

Po przerwie FC Augsburg wzmocnił swoje występy, a w 47. minucie P. Tietz strzelił gola wyjazdowego, doprowadzając do wyrównania 1-1. Sytuacja ta bardzo podniosła atmosferę na stadionie, a kibice obu drużyn byli w stanie czystego szaleństwa.

Chwilę później, w 51. minucie, A. Engels zdobył bramkę na korzyść FC Augsburg, przewracając gospodarzy i ustalając wynik na 1-2. Borussia Monchengladbach próbowała odrobić straty, ale mimo starań nie udało im się odwrócić losów meczu.

Spotkanie to nie obyło się bez kartek, z czego Luca Netz (Borussia Monchengladbach) otrzymał żółtą kartkę w 67. minucie, a dla FC Augsburg kartki otrzymali Elvis Rexhbeçaj (41') oraz Kristijan Jakić (80').

W ostatecznym rozrachunku to FC Augsburg cieszyło się z trzech punktów i zasłużonego zwycięstwa, podczas gdy Borussia Monchengladbach będzie musiała popracować nad swoją grą przed kolejnymi trudnymi meczami z Bayer Leverkusen, Bayern Munich i FC Saarbrücken. FC Augsburg z kolei czekają starcia z Bayern Munich, Vfl Bochum i RB Leipzig.