Spotkanie FC Augsburg vs Eintracht Frankfurt, wynik 2-1

W sobotę, 3 grudnia 2023 roku, na WWK Arena miało miejsce spotkanie pomiędzy drużynami FC Augsburg i Eintracht Frankfurt. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy, którzy prowadzili 1-0 na przerwę. Spotkanie to odbyło się w ramach 13. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Relacja z meczu pomiędzy drużynami FC Augsburg i Eintracht Frankfurt

W sobotni wieczór na WWK Arena odbyło się starcie pomiędzy drużynami FC Augsburg i Eintracht Frankfurt. Mecz rozgrywany był w ramach 13. kolejki niemieckiej Bundesligi. Gospodarze zdołali pokonać swoich rywali wynikiem 2-1 po emocjonującym widowisku.

W pierwszej połowie gry to drużyna FC Augsburg przejęła inicjatywę. W 34. minucie F. Jensen zdobył pierwszego gola dla gospodarzy po asyście E. Demirovića, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0, które utrzymało się do przerwy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, a w 58. minucie to Iago podwyższył prowadzenie FC Augsburg na 2-0, znowu po asyście E. Demirovića.

W 78. minucie goście z Eintracht Frankfurt zdołali zdobyć bramkę kontaktową, F. Dahmen skutecznie pokonując bramkarza drużyny gospodarzy.

Pomimo starań obu drużyn, wynik 2-1 utrzymał się do końca spotkania. Po emocjonującym widowisku to drużyna FC Augsburg mogła cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

Nie obyło się także bez kartek. Mads Pedersen z FC Augsburg oraz Aurélio Buta z Eintracht Frankfurt otrzymali żółte kartki. Natomiast żadna drużyna nie zanotowała czerwonej kartki.

Następne mecze dla FC Augsburg to starcia z Werderem Brema, Borussią Dortmund oraz VfB Stuttgart, natomiast Eintracht Frankfurt zmierzy się z FC Saarbrücken, Bayernem Monachium oraz Rotherham.